MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W ZAMBROWIE

Logo MOK
Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Studio muzyczne Miejskiego Ośrodka Kultury składa się z dwóch pomieszczeń: reżyserki studia. Mieści się w najniższej kondygnacji budynku w pobliżu głównego wejścia. Projektując i aranżując pomieszczenia postawiono na:

Profesjonalne właściwości akustyczne

Studio zostało zbudowane w technologii "box in the box" czyli pomieszczenia w pomieszczeniu, pozwalającej uzyskać najlepsze parametry izolacji akustycznej. Polega ona na zbudowaniu ścian oraz sufitów w już istniejących salach. Zamontowano również drzwi akustyczne o podwyższonym współczynniku izolacyjności. W pomieszczeniach zastosowano ustroje akustyczne ścienne oraz sufitowe pozwalające skrócić czas pogłosu. W reżyserce uzyskano bardzo krótki czas pogłosu, który sprawia iż brzmienie jest analityczne. W studiu uzyskano pogłos, który pozwoli muzykom na ergonomiczną pracę podczas prób i nagrań. Zastosowane drewniane panele odbijające sprawiają, iż w studio uzyskuje się "żywe" brzmienie.

Ergonomię pracy

Studio znajduje się w pobliżu głównego wejścia do budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie. Aby do niego dotrzeć wystarczy pokonać kilka schodów lub skorzystać z windy, będącej dużym ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych lub muzyków ze sprzętem. W otoczeniu studia jest szatnia oraz toaleta. Pomieszczenia są klimatyzowane. Dodatkowo każde z pomieszczeń posiada przedsionek, który może spełniać rolę np. magazynku lub miejsca na posiłek.

Elegancję i styl

Kolorystyka oraz oświetlenie zostały dobrane w sposób, który sprawia, że miejsce wygląda szykownie i stylowo. Energiczna czerwień w połączeniu z klasyczną szarością sprawiają iż pomieszczenia zyskują niepowtarzalny charakter. Nawiązują również kolorystycznie do sali widowiskowo-kinowej. Dzięki zastosowaniu bardzo jasnego oświetlenia sufitowego oraz lamp ściennych w studiu możliwa jest praca w lekko zaciemnionych nastrojowych warunkach.

Studio muzyczne Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie to miejsce profesjonalne, gdzie muzycy, nauczyciele i uczniowie będą mogli w zaciszu oddać się swojej pasji.