MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W ZAMBROWIE

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie

serdecznie zaprasza na koncert z cyklu

MINIATURA WIOLONCZELOWA

DATA: 28.06.2015 r.

GODZINA 19:00

MIEJSCE: Kawiarnia "CAFE MUZA" Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie ul. Wyszyńskiego 2a

WSTĘP WOLNY

WYSTĄPIĄ:

Anna Wróbel – wiolonczela

Małgorzata Marczyk – fortepian

28 czerwca - na dobry początek lata – pogodna i miła muzyka wiolonczelowa i fortepianowa. Utwory, które zabrzmią na koncercie, mają magiczną moc wprowadzania publiczności w stan przyjemnego spokoju, ukojenia i optymistycznej refleksji. Najpiękniejsze i najsłynniejsze miniatury wiolonczelowe to połączenie lirycznego romantyzmu z pogodnymi melodiami. „Łabędź” C. Saint-Saënasa czy „Pozdrowienie miłości” E. Elgara od lat są uwielbiane przez słuchaczy na całym świecie. Na koncercie zostaną też zaprezentowane wspaniałe polskie arcydzieła wiolonczelowe – równie piękne i romantyczne, głęboko przenikające i pełne wrażliwości jak te zza granicy. Będą to utwory naszych romantycznych mistrzów oraz prawdziwe perły z lamusa – romantyczna, ale i popisowa twórczość mniej znanych polskich kompozytorów i, co ciekawe – wiolonczelistów. Dopełnieniem występu dwóch młodych artystek – wiolonczelistki Anny Wróbel i pianistki Małgorzaty Marczyk będą zarówno nastrojowe, jak i pełne wirtuozerii utwory fortepianowe. Wszystko to sprawi, że wieczór z muzyką kameralną, z wiolonczelą i fortepianem, stanie się wieczorem niezwykłym, romantycznym, sielskim i spokojnym – jednym słowem idealnym, jak na piękny początek lata! Czułe struny zadrgają! Tylko w Zambrowie! Polecamy i zapraszamy!

Anna Wróbel

- urodziła się 13 września 1981 r. w Warszawie. Pochodzi z rodziny o szerokich tradycjach muzycznych. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Fr. Chopina w Warszawie, w klasie prof. A. Wróbla. W 2007 r. uczestniczyła w Caracas w kursach prowadzonych przez świetnego wenezuelskiego wiolonczelistę dr Williama Molinę. Na zakończenie kursu została przyjęta w poczet członków elitarnej Latynoamerykańskiej Akademii Wiolonczelowej. Występowała na wielu Festiwalach, u boku wielu znamienitych polskich artystów oraz jako solistka z zespołem Camerata Vistula, z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia „Amadeus” pod dyrekcją A. Duczmal, z Orkiestrą Warszawskiej Opery Kameralnej i Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej. Koncertowała w wielu miastach Polski, krajach Europy oraz w Wenezueli, gdzie w 2010 r. wykonała utwór Piotra Wróbla „Moliendo cafe” oparty na wenezuelskich melodiach ludowych. Wykonanie to, wraz z zespołem Camerata Vistula, spotkało się z ogromnym aplauzem wenezuelskiej publiczności. Dokonała wielu prawykonań utworów B. Konowalskiego, Z. Bagińskiego, J. Derfla, J. Maksymiuka, P. Wróbla. Również jako pierwsza, od 1868 r. wykonała i, wraz z zespołem Camerata Vistula nagrała utwór polskiego kompozytora Antoniego Stolpego – „Scena dramatyczna” na wiolonczelę i kwintet smyczkowy. Wraz z pianistą M. Rutkowskim nagrała dla firmy „Dux” Suitę na wiolonczelę i fortepian innego, znakomitego polskiego kompozytora – Aleksandra Kulikowskiego.

Małgorzata Marczyk

- fortepian - absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku w klasie fortepianu prof. Jerzego Maciejewskiego. W ramach stypendium uzyskanego z programu Erasmus część studiów odbyła w Estonian Academy of Music and Theatre w Talliinie (Estonia) w klasie fortepianu rektora tamtejszej uczelni, prof. Peepa Lassmanna. Uczestniczyła w wielu konkursach solowych i kameralnych o zasięgu krajowym oraz międzynarodowym, zdobywając m.in. wyróżnienie w XII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego – Łomianki/Izabelin 2012. W 2013 roku brała udział w międzynarodowym projekcie orkiestrowym „I,Culture Orchestra”, zrzeszającym młodych muzyków z Europy Wschodniej, odbywając cykl koncertów w Polsce, Szwecji, Danii, Estonii, Ukrainie, Islandii oraz podczas Szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Swoje umiejętności z zakresu pianistyki zarówno solowej, jak i kameralnej, doskonaliła uczestnicząc wielokrotnie w kursach i seminariach pianistycznych przeznaczonych dla pianistów-solistów, kameralistów oraz akompaniatorów w Polsce oraz za granicą (m.in. w Royal College of Music w Londynie), współpracując z takimi osobowościami światowej pianistyki jak Elżbieta Tarnawska, Andrzej Jasiński, Andrzej Tatarski, Roustem Saitkoulov czy Kevin Kenner. Koncertuje jako solistka i kameralistka w kraju oraz za granicą. Od 2014 roku współpracuje z Filharmonią Narodową w charakterze solistki oraz kameralistki, współtworząc tzw. Małą Estradę – występuje w koncertach Działu Koncertów dla Dzieci i Młodzieży. Obecnie pracuje jako akompaniator w Zakładzie Wokalistyki Wydziału Instrumentalno – Pedagogicznego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.